Tarihce

4500 yıllık bir geçmişe sahip Yalıkavak'ın Geriş Köyü'nde bekliyor bizi Panorama Pasanda... Adını tepeden baktığı muhteşem Yalıkavak panoramasıyla bu yüzlerce yıllık tarihinden kopup gelen yörenin eski adlarından "Pasanda"dan alan mekan; günün erken saatlerinden akşamın geç saatlerine dek konuklarına en güzel manzarayı ve en taze lezzzetleri sunmaya devam ediyor.

Murat Ulucan'ın titiz ama yenilik ve denemelerden kaçınmayan işletmecilik anlayışı bu sıcak ve samimi yerin oluşmasındaki en önemli etkenlerden biri. Nefes kesici bir manzaraya karşı taptaze ve doğal bir Ege kahvaltısına oturabilir; ilerleyen saatlerde ise lezzetli mezeler eşliğinde dostlarınızla sohbet dolu bir sofraya kurulup günü sonlandırabilirsiniz.

Sizler de bu özel mekanda kendinize ait bir sofsaya oturmak isterseniz yapmanız gereken tek şey 0252 3853473 veya 0542 3853473 numaralı telefonlardan bize ulaşmak.

PASANDA GEÇMİŞİ

Yalıkavak 4500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yalıkavak’a tarih boyunca çeşitli isimler verilmiştir. Yalıkavak arkeolojik kaynaklara göre Uranium (Burgaz Tepesi, Geriş Köyü ve Karain) bilinen en eski adıdır. Yalıkavak yarımadasının da sekiz Leleg yerleşiminden birisi olduğu ve Myndos topraklarında olduğu bilinmektedir. Milattan Önce 5 ve 4. yüzyılda Myndos toprakları içinde adı geçen yerleşimlerin içinde, Pasanda adı da geçmektedir.

Facebook Sayfanı anında websitene dönüştür.

14 gün ÜCRETSİZ dene

No credit card required, unsubscribe at any time. pagevamp.com